Kurumumuz Hakkında

Sevgili öğrenciler ve sayın veliler,

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır.

Kurumumuz 3 ana dalda hizmet vermektedir; Fransız Lise Takviye, Üniversite Hazırlık ve Yabancı Dil Öğrenme/Geliştirme.

Kurumumuz öğrencilere ücretsiz video dersler sağlamakta ( video ders uygulayan tek kurumuz) ve bu sayede öğrenciler çok daha az ders alıp çok daha yüksek notlara ulaşmaktadır.

Fransız Liseleri (Saint Joseph, Saint Michel, Saint Benoit, Sainte Pulcherie, Notre Dame De Sion) ve Fransızca Eğitim veren Galatasaray Lisesi öğrencisiyseniz Fransızca Matematik, Fransızca Geometri, Fransızca Fizik, Fransızca Kimya, Fransızca Biyoloj ve Fransızca Dil derslerinde yüksek başarıyı yakalamak ve daha da önemlisi üniversite hazırlık adına altyapı oluşturmak için en doğru adrestesiniz.

İstanbul sınırları içinde eşi benzeri olmayan bir eğitim deneyimine hoş geldiniz.

İstanbul’da Fransızca okul dersleri eğitimi veren tüm kurumlar arasında, tüm kriterlerde açık ara önde olan eğitim sistemimiz hem yüksek ders başarısı sağlamakta, hem üniversite sınavları için sağlam bir altyapı oluşturmakta hem de tüm kurumlara kıyasla ciddi bir ekonomik rahatlık sağlamaktadır.

Ayrıntılar için lütfen “Fransız Lise Takviye” sekmesini iceleyiniz.

Fransızca Mat-Fen Merkezimiz, Fransız Liseli öğrencilere özel olarak 2000 yılında kurulmuş, dershanecilik kavramına yeni bir bakış açısı ve dinamizm getirmeyi amaç edinmiş ve bu amaç doğrultusunda kuruluşundan bugüne kadar öğrencilerin en doğru eğilimlerini belirlemek suretiyle, Atatürk ilkeleri doğrultusunda eğitim vermiş ve öğrencilerin üst düzeyde başarı kazanmalarını sağlamıştır. Yıllar içinde büyüyerek binden fazla Fransız Liseli öğrenciyi başarıya ulaştırmış olan kurumumuz şuan Kızıltoprak’ta çalışmalarını sürdürmektedir.

Fransızca ders takviye ve Türkçe ders takviye birbirlerinden önemli derecede farklı yönleri bulunan iki farklı alandır ve her iki alan da farklı deneyim, birikim, bilgi ve beceri gerektirmektedir. Bu sebeple Fransızca eğitim veren lise öğrencilerine yönelik kadro tamamen farklı bir yapıda olmalıdır. Bilindiği üzere Fransız Liseleri, Türk müfredatına görüntü olarak eş güdümlü gitse de anlatım tarzı ve uygulamalar olarak oldukça farklı kısımlar barındırmaktadır.

Öğrenciler yeni lisanları olan Fransızcayı öğrenmeye çalışırken bir yandan da Fransızca olarak ders takip etmek durumunda kalmakta, yabancı hocaların farklı anlatım tarzları ve yabancı kaynak yetersizliklerinden dolayı konuları tam olarak kavrayamayarak sınavlardan yeterince yüksek notlar alamamaktadırlar. Kurumumuz Fransız Lisesi öğrencilerinin karşı karşıya kaldıkları bu zor durumu uzun yıllardır en etkin şekilde çözüme kavuşturmaktadır.

Sınıflara Fransız Lise müfredatına ve anlatım tekniklerine son derece hakim deneyimli hocalar girmektedir. Fransızca Mat-Fen Merkezimiz her öğrencimize uygun olan programı, veli ve öğrencimizle bizzat karşılıklı konuşarak ayarlamaktadır. Merkezimizde öğrencimiz tek başına “özel ders” alabileceği gibi grup dersleri ve de birçok ek özelliği bulunan paket program seçeneklerinden yararlanabilir. Ayrıntılara “Fransız Lise Takviye” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Fransızca Mat-Fen Merkezimiz kurulduğu ilk günden beri klasik dershane anlayışını reddetmiş, çok daha dinamik, çağdaş, sevgiyle eğitimi birleştiren, “öğrenciye özel” çalışmalara ağırlık veren bir yol izlemiştir. Bu sayede öğrencilerimizin derslerine yoğun olarak odaklanmalarını sağlayarak, konuları severek öğrenmelerini ve bu şekilde az zamanda çok daha hızlı ve altyapısı sağlam bir şekilde bilgi birikimlerini arttırmalarını başarmıştır. Bu bilinçlenme ve farkındalık, başarıyı ve de daha çok başarıyı yakalamak için şüphesiz en iyi iki anahtar olmaktadır.

Başarı yakalandıkça, “daha çok başarı” çekici olma özelliğini arttırmakta ve öğrencilerimiz, çıtalarını ve hedeflerini devamlı olarak yükseltmektedir. Şimdiden siz veli ve öğrencilerimize yeni eğitim dönemi için başarılar dileriz.

Gökhan Gedik
Fransızca MAT-FEN Merkezi
“Eğitim bizim işimiz”